Spektor je nastao 2011. godine kao gejmifikovani alat za diskusiju o društvenim, ekološkim i ekonomskim aspektima održive škole iz ugla učenika osnovnih i srednjih škola. Za arhitekte i studente arhitekture, kao metod društvenih nauka, to je participativni alat za istraživanje koji se sastoji od zapažanja učesnika, foto ekspedicije i polustrukturisanog grupnog intervjua sa prikupljanjem fotografija i mapiranjem školskih. Za učenike i nastavnike, to je alat za iskustveno učenje zasnovan na Kolbovom ciklusu učenja. Poslednje igranje bilo je u Osnovnoj školi „Drinka Pavlović“ u Beogradu. Detaljnije možete pogledati na LINKU i na LINKU.