Univerzitet Union Nikola Tesla > Vesti > Fakultet za ekologiju i zaštitu životne sredine > Univerzitet “Union – Nikola Tesla“​​​​​​​ ušao je u konzorcijum projekta Briefcase u okviru  Horizon Europe  fonda, po pozivu raspisanom od strane Evropskog instituta za inovacije i tehnologije EIT

Univerzitet “Union – Nikola Tesla“​​​​​​​ ušao je u konzorcijum projekta Briefcase u okviru Horizon Europe fonda, po pozivu raspisanom od strane Evropskog instituta za inovacije i tehnologije EIT

Univerzitet “Union – Nikola Tesla“ ušao je u konzorcijum projekta Briefcase u okviru  Horizon Europe  fonda, po pozivu raspisanom od strane Evropskog instituta za inovacije i tehnologije EIT. Tim sa našeg univerziteta pod rukovodstvom prof. dr Sanje Mrazovac Kurilić angažovan je u okviru projektnih zadataka na  misiji da premosti jaz između rudarstva i društvene zajednice.

Viizija projektnog tima je da građani razumeju poreklo svakodnevnih mineralnih proizvoda i kako njihov izbor utiče na društvenu zajednicu u našoj zemlji bogatoj ovim resursima.

Više o samom projektu možete videti na linku: https://briefcase.eitrawmaterials.eu/the-project.