Univerzitet Union Nikola Tesla > Vesti > Opste vesti > Eko inovacije ženskog socijalnog preduzetništva – Socijalna franšiza BIO IDEA i industrijska simbioza

Eko inovacije ženskog socijalnog preduzetništva - Socijalna franšiza BIO IDEA i industrijska simbioza

Priređen je Priručnik „Eko inovacije ženskog socijalnog preduzetništva: Socijalna franšiza i industrijska simbioza“, koji je vodič za preduzetnice i druge zainteresovane aktere koji žele da doprinesu održivom razvoju, smanjenju otpada i zaštiti životne sredine putem inovacija i saradnje u kreativnoj realizaciji. Ova publikacija je izrađena u okviru realizovanog Projekta 2023–24. „EU za zelenu agendu u Srbiji“, u kojem su učestvovali BIO IDEA, direktorka i koordinator projekta Sanida Klarić, i Fakultet za preduzetnički biznis i menadžment nekretnina, dekan prof. dr Aleksandar Gračanac u svojstvu mentora, a koji finansira i sprovodi Delegacija Evropske unije u Srbiji, zajedno sa Programom Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) u Srbiji, u partnerstvu sa Ministarstvom zaštite životne sredine Srbije.

Autorski tim: Dr. Aleksandar Gračanac, Sanida Klarić, Vanja Klarić

LINK