Univerzitet Union Nikola Tesla > Vesti > Aktuelno > Predavanje arhitekte Riken Yamamoto

Predavanje arhitekte Riken Yamamoto

Dobitnik 2024 Pritzker Architecture Prize, Chicago, IL (March 5, 2024)

Program kulture Kaleidoskop
Fondacija „Novi Sad – Evropska prestonica kulture”
Mesto: Novi Sad, Srpsko narodno pozorište

Opis predavanja i prisustvo predstavnika Univerziteta Union Nikola Tesla

Japanski arhitekta Riken Yamamoto, dobitnik prestižne Pritzker nagrade za životno dostignuće u oblasti arhitekture za 2024.god gostovao je kao predavač u okviru Programa kulture Kaleidoskop koji se godišnje održava u Novom Sadu. Ove godine predstavnici Univerziteta Union Nikola Tesla, Fakulteta za graditeljski menadzment: Arhitektura i Urbanizam su bili prisutni na ovom značajnom kulturnom dogadjaju u oblasti arhitekture i to redom: Profesor Dr Tatjana Kosic Redovni Profesor, Profesor Dr Dragana Vasilski Redovni Profesor, Docent Dr Jelena Mitrovic, Docent Dr Bojan Koncarevic, Profesor Dr Marina Bugarčić Redovni Profesor. Boravak delegacije Univerziteta Union jeste bio u sinergiji sa dolaskom studenata Univerziteta u velikom broju, čiji dolazak jeste podržan posebnom pažnjom od strane organizatora. Međunarodnu nagradu, koja se svake godine dodeljuje profesionalno aktivnom arhitekti za značajan i civilazacijski nedvosmislen uticaj kroz ostvarene projekte, osnovala je porodica Pritzker iz Chicaga i njihova Fondaciju Hyatt 1979.god. Nagrada se smatra nezvaničnom "Nobelovom nagradom za arhitekturu", te samim time najvećim profesionalnim dostignućem. Predavanju je prethodnila prezentacija filma upravo o vrednostima koje zastupa Fondacija Hyatt, procesu selekcije dobitnika priznanja, prethodnim laureatima, njihovim porukama dobitniku ovogodišnje nagrade, samoj ceremoniiji dodele nagrade i govoru koji je počasni dobitnik arhitekta Riken Yamamoto održao.

Nastavak teksta pogledati na ovom LINKU